Cooking Class: Everyday Dining For Less

Chris Crawford, Culinary Instructor

 

Feeding yourself well doesn't have to cost a lot of money.

Using our value-rich 365 Everyday Value brand and some Great Price! products, we will demonstrate how to feed a family of 4 for under $25 per meal!

We will provide samples, detailed menus and itemized shopping lists for 2 breakfasts, lunches and dinners.

Then we will demo and taste 2 of the meals!

You won't believe how much delicious food you can bring home for far less than a fast food meal!

 

Register now at our Customer Service Booth!

Date: 
Tuesday, October 9, 2012 - 18:30 to 20:30
Location: 
The Whisk & The Spoon Learning Kitchen at Whole Foods Market
Price: 
$3.65 - yes, that's not a typo!