Cooking Class: Everyday Dining For Less

 

Chris Crawford, Culinary Instructor 

 

Feeding yourself well doesn't have to cost a lot of money.

 

Using our value-rich 365 Everyday Value brand and some Great Price! products, we will demonstrate how to feed a family of 4 for under $25 per meal!

We will provide samples, detailed menus and itemized shopping lists for 2 breakfasts, lunches and dinners that will please your family and your budget.

 

Then we will demo and taste two of the meals!

 

You won't believe how much delicious food you can make for far less than a fast food meal.

 

Demo and tasting   $3.65          Registration required      (limited seating)

 

 

 

Register Now!

Date: 
Thursday, February 21, 2013 - 18:30 to 20:30
Location: 
Princeton
Price: 
$3.65 - yes, that's not a misprint!