Cooking Class: Great Meals At Great Prices

Chris Crawford, Culinary Instructor

Demo and Tasting

 

 

Feeding yourself well doesn't have to cost a lot of money.

Using our value-rich 365 Everyday Value brand and Great Price! products,

we'll demonstrate how to feed a family of 4 for under $25 a meal!

 

We will provide detailed menus and itemized shopping lists for 2 breakfasts,

2 lunches and 2 dinners that will please your family and your budget.

 

Then we will demo and taste 1 of the meals!

 

You won't believe how much delicious food you can bring home for far less than a fast food meal.

 

 

Date: 
Tuesday, January 15, 2013 - 18:30 to 20:30
Location: 
Princeton
Price: 
$3.65 - Yes, that's not a typo!