Skip main navigation
Home
Sign inAccount & Orders
Cart
Grocery Pickup & Delivery
Weekly Sales
Catering
Recipes

Side sheet

    Meat & Seafood
    Meat & Seafood
    Store Aisles
    Produce
    Produce
    Meat & Seafood
    Meat & Seafood
    Breads & Bakery
    Breads & Bakery
    Deli & Prepared Foods
    Deli & Prepared Foods
    Dairy, Cheese & Eggs
    Dairy, Cheese & Eggs
    Frozen Foods
    Frozen Foods
    Snack Foods
    Snack Foods
    Pantry
    Pantry
    Beverages
    Beverages
    Household
    Household
    Vitamins & Supplements
    Vitamins & Supplements
    Personal Care & Beauty
    Personal Care & Beauty
    Featured
    Featured
    Beef
    Beef
    Chicken
    Chicken
    Seafood
    Seafood
    Frozen Meats
    Frozen Meats
    Frozen Seafood
    Frozen Seafood
    Pork
    Pork
    Lamb
    Lamb
    Turkey
    Turkey
    Sausage
    Sausage
    Hot Dogs & Franks
    Hot Dogs & Franks
    Bacon
    Bacon
    Packaged Deli Meats
    Packaged Deli Meats
    Sliced Deli Meats
    Sliced Deli Meats
    Wild Game
    Wild Game
    Meat Substitutes
    Meat Substitutes
    1. Canned & Jarred Fish
    2. Smoked & Cured Fish
    3. Fresh Fish
    4. Fresh Shellfish
    5. Ready to Cook
    Atlantic Salmon Fillet
    $14.99$14.99/lb
    Atlantic Salmon Fillet
    365 by Whole Foods Market, Atlantic Salmon Fillet, 32 oz
    $25.99$25.99
    ($0.81/ounce)
    365 by Whole Foods Market, Atlantic Salmon Fillet, 32 oz
    Salmon Atlantic Farm Raised Portion, 6 Ounce
    $6.99$6.99
    ($1.17/ounce)
    Salmon Atlantic Farm Raised Portion, 6 Ounce
    Center Cut Atlantic Salmon Portion
    $18.99$18.99/lb
    Center Cut Atlantic Salmon Portion
    365 by Whole Foods Market, Sockeye Salmon Fillet, 32 oz
    $34.99$34.99
    ($1.09/ounce)
    365 by Whole Foods Market, Sockeye Salmon Fillet, 32 oz
    Extra Large Peeled Deveined White Shrimp 26/30 Count
    $14.99$14.99/lb
    Extra Large Peeled Deveined White Shrimp 26/30 Count
    Atlantic Salmon Portions 2 Count
    $13.99$13.99
    ($1.17/ounce)
    Atlantic Salmon Portions 2 Count
    Duck Trap River Fish Farm, Wild Sockeye Salmon, 4 Ounce
    $10.66$10.66
    ($2.67/ounce)$11.99
    11% off
    Join Prime to buy this item at $9.59
    Duck Trap River Fish Farm, Wild Sockeye Salmon, 4 Ounce
    Lukes Lobster Raw Peeled & Deveined Tail Off Shrimp 51-60 Count, 12 OZ
    $11.99$11.99
    ($1.00/ounce)
    Lukes Lobster Raw Peeled & Deveined Tail Off Shrimp 51-60 Count, 12 OZ
    Colossal Easy Peel White Shrimp 8/12 Count
    $16.05$16.05/lb
    $16.99/lb
    6% off
    Join Prime to buy this item at $14.45
    Colossal Easy Peel White Shrimp 8/12 Count
    Organic Atlantic Salmon FIllet
    $19.99$19.99/lb
    Organic Atlantic Salmon FIllet
    Wild Planet Albacore Wild Tuna, No Salt Added, 5 Ounce Can, Pack of 1 | Sustainable Pole & Line Caught Canned Tuna. Non-GMO,
    $5.49$5.49
    ($1.10/ounce)
    Wild Planet Albacore Wild Tuna, No Salt Added, 5 Ounce Can, Pack of 1 | Sustainable Pole & Line Caught Canned Tuna. Non-GMO, Gluten Free, Kosher, Dairy Free, Keto & Paleo Friendly
    365 by Whole Foods Market Sockeye Salmon Fillets, 10 OZ
    $13.49$13.49
    ($1.35/ounce)
    365 by Whole Foods Market Sockeye Salmon Fillets, 10 OZ
    Ducktrap River, Salmon Smoked Wild Sockeye, 8 Ounce
    $17.77$17.77
    ($2.22/ounce)$19.99
    11% off
    Join Prime to buy this item at $15.99
    Ducktrap River, Salmon Smoked Wild Sockeye, 8 Ounce
    Center Cut Atlantic Salmon Fillet
    $18.99$18.99/lb
    Center Cut Atlantic Salmon Fillet
    365 Wild-Caught Fish, Haddock Fillets, 32 Ounce (Frozen)
    $29.99$29.99
    ($0.94/ounce)
    365 Wild-Caught Fish, Haddock Fillets, 32 Ounce (Frozen)

    Shopping

    • Grocery Pickup & Delivery
    • Browse In-Store
    • Weekly Sales
    • Catering
    • Amazon Prime at Whole Foods
    • Gift CardsOpens in a new tab
    • Special Diets
    • Tips and Ideas
    • Order Online
    • Careers

    Mission in Action

    • Responsible Sourcing
    • Quality Standards
    • Community Giving
    • Environmental Stewardship

    About

    • About Whole Foods Market
    • Our Values
    • Departments
    • Information and Potential Suppliers
    • Careers
    • Newsroom

    Need Help?

    • Visit customer care

    Connect With Us

    • Facebook. Opens in a new tab
    • X, formerly known as Twitter. Opens in a new tab
    • Instagram. Opens in a new tab
    • TikTok. Opens in a new tab
    • Threads. Opens in a new tab
    Sign up for email

    Download the Whole Foods Market app

    • Get the app in the Apple iTunes Store Opens in a new tab
    • Get the app in the Google Play Store Opens in a new tab
    • Copyright 2026 Whole Foods Market IP, Inc.

      • Privacy Notice
      • Your Ads Privacy Choices
      • Conditions of Use
      • Consumer Health Data Privacy Disclosure
      • Site Map
      • Site Information
      • Legal
      • Corporate Policies
    an Amazon company
    an Amazon company